Dom Katka 34

Menší bungalov ponúka všetko potrebné pre život až štvorčlennej rodiny a je navrhnutý s veľkým dôrazom na nízku ekonomickú náročnosť. Dom je vytvorený v dvoch rôznych vzhľadových variantoch, aby si každý prišiel na svoje, pôdorys však zostáva prakticky rovnaký.

Dom Katka 34 Dom Katka 34

Modernejší variant sa skladá z dvoch základných hmôt s plochou strechou, kde spoločenská denná časť je vyššia a miestnosti sú vďaka tomu vzdušnejšie. Spálne a izby majú trochu nižší strop pre ich zútulnenie. Vonku sa nachádza vertikálne teleso vonkajšieho grilu pekne doplňujúce kompozíciu domu. Hneď vedľa je tienenie veľkých okien, zabraňujúce prehrievaniu v lete. Tienenie tiež vytvára krytie terasy pre príjemné posedenie. Klasická verzia bungalovu ponúka rovnaké dve časti ako moderná verzia, avšak s typickou strechou pre bungalovy. Krytá terasa a tienenia sú vytvorené väčším presahom valbovej strechy. Ani v tomto projekte sa nezabudlo na veľké presklené plochy spríjemňujúce interiér domu.

Dom Katka 34

Veľké presklené plochy zaručujú veľmi dobre presvetlené a preslnené miestnosti a je všeobecne známe, že dostatok slnečného svitu má pozitívny vplyv ako psychickú pohodu na obyvateľov a na ich zdravie. Všetky obytné miestnosti ihneď po vstupe ponúkajú výhľad na záhradu a maximálne prepájajú interiér s exteriérom. Aj v čele chodby sa nachádza francúzske okno vytvárajúce príjemný priehľad do záhrady. V zime tieto plochy budú zdrojom tepelných ziskov a ušetria tak časť nákladov na vykurovanie, v lete budú čiastočne zatienené presahom strechy proti prehrievaniu a zvyšné tienenie pokryjú žalúzie. Prepojenie bývania so záhradou je podstatou bývania v rodinnom dome.

Dom Katka 34

Hlavným priestorom domu je obývacia izba. Tá je prepojená s jedálňou a kuchyňou a stáva sa tak najdôležitejšou časťou domu. Hneď po vstupe a odložení kabátov v zádverí sa človek ocitne v obývacej izbe, kde ho oslní prepojenie s krytou terasou a záhradou. Kuchyňa je tu šikovne schovaná za rohom - zostáva aj tak v kontakte s obývačkou, ale prípadný neporiadok z varenia nie je vidieť. Z obývacej izby môžete pokračovať do privátnej časti domu, kde sa nachádza spálňa rodičov, spoločná kúpeľňa a dve menšie detské izby (prípadne po odstránení priečky jedna väčšia). Dostatočne presvetlená chodba s výhľadom tu nachádza uplatnenie aj ako skladovací priestor. Vzhľadom k rozloženiu izieb voči sebe je zaručená akustická pohoda v dome.

chcem viac informácií
o tomto dome

Aktualizované: 22.6.2017 späť

http://nove-domy-leto-2017.ekonomickebyvanie.sk/dom-katka-34.htm
Tento článok je súčasťou pravidelného bulletinu spoločnosti Ekonomické stavby, ktorý vydávame v spolupráci s odborníkmi. Ak sa vám článok páčil a chceli by ste pravidelne dostávať informácie formou bulletinu, zaregistrujte sa k odberu tu.